Maxime Trijol

Cognac Maxime je zástupce prémiových nezávislých výrobců francouzských koňaků. Vyrábí se pouze z hroznů z oblasti Grand Champagne. Doba zrání v sudu je až 25 let.

Tento koňak je vyráběn podle rodinné tradice, která se počítá již od roku 1859, pokračuje s nezměněnou intenzitou již 150 let až do současné páté generace. Pan Jean-Jacques Trijol a jeho rodina hospodaří na 60 Ha vlastních vinic v nejlepší části regionu Cognac, Petite a Grand Champagne.

Palírna Maxim Trijol je největší nezávislá výrobna koňaků s 22 vlastními destilačními kolonami. Na vše dohlíží osobně pan Jean-Jacques Trijol a jeho rodina - od vypěstování hroznů přes destilaci až po zrání. Firma exportuje 90% produkce do více jak 40 zemí Evropy, Severní a Střední Ameriky, Asie a Ruska.

Cognac Maxime Trijol získal řadu světových prestižních ocenění v Evropě, USA i Číně. Tyto koňaky najdete i na palubách některých leteckých společností.

Koňaky Maxime Trijol z řady Classic lze dle moderní mixologie podávat dokonce i na ledu, nebo z nich vytvářet moderní luxusní koktejly, samozřejmě konzumace při teplotě kolem 20°C samostatně se nevylučuje.

Naopak koňaky z řady Grande Champagne, které se vyrábí výhradně z hroznů této části regionu Cognac, jsou vrcholem vinařského umění, jsou delikátní a velmi vzácné.

 

Pokud máte rádi něco opravdu exkluzivního nebo luxusního, tak by ve vaší sbírce jeden z těchto koňaků rozhodně neměl chybět.