Marsen

Marsen destilátyZažijte (Mar)sen s ušlechtilými pálenkami ze Slovenska. Destilérka se zaměřuje na výrobu ovocných destilátů v limitovaných edicí, pro které sbírá ovoce z blízkých sadů. Základem kvality je pečlivý výběr ovoce, řízené kvašení a trojnásobná destilace. Pálenky Marsen ochutnáte v klasických řadách o síle 42% a 52%. Na vrcholu ční prémiové jednoodrůdové pálenky s obsahem 42,3% alkoholu, které sbírají po světě jednu medaili za druhou (celkem jich je přes 34). Ochutnejte prvotřídní tekuté ovoce od našich sousedů. Z pěstitelské pálenice mezi top výrobce

Pálenice Marsen byla založena v Marcelovej v roce 2006. Název značky Marsen je zkratkou spojení Marcelovský sen, který popisuje příčinu i následek. Snem zakladatelů bylo vyrábět takové ovocné pálenky a další destiláty, které jsou maximálně kvalitní, čisté a lahodné. A to se daří. 

Základem je kvalitní ovoce. Marcelová se nachází v jedné z nejúrodnějších oblastí Slovenska, takže je kde brát. Poctivý přístup a malosériová výroba je důkazem toho, že se sen může proměnit ve skutečnosti. Palírna Marsen patří mezi ty nejlepší značky široko daleko. 

Klasické i jednoodrůdové pálenky Marsen

Na počátku bylo ovoce a voda. Dvě prosté suroviny, ze kterých ale jen mistři umí vyrobit dokonalou pálenku. V Marsen tohle zvládají na jedničku. Produkují klasické ovocné pálenky jako slivovice, třešňovice nebo hruškovice ve dvou verzích, ve 42% a 52%. Tyhle lahodné pálenky jsou dostupné a mají vytříbenou chuť. 

V pálenici si ale najdou čas také na takové speciality, jako jsou jednoodrůdové pálenky. Jako základ slouží vzácné nebo zajímavé ovoce, ze kterého je kumšt pálit. Například kdoule, planá višeň, Hruška Williams a další. Tyhle luxusní pálenky jsou návykové i pro poroty světových soutěžích. Vždyť Marsen pravidelně boduje, celkem si značka přivezla už přes 34 medailí

Výroba pálenek Marsen

Všechno začíná u poctivého výběru ovoce, které musí být zdravé a zralé. Do kvasu se tak dostanou jenom nejlepší kousky. Kvašení probíhá v nerezových nádobách pod přísnou kontrolou. 

Trojnásobná destilace dá vzniknout procentuálně bohatému destilátu, který se postupně ředí na požadovanou stupňovitost. Pálenky pak ještě zrají v nerezových tancích. Pak už pálenky Marsen směřují k vám. Abyste si užili jejich jemnou a příjemnou vůni a chuť.