Magnum - Carlos Lucas Vinhos

Vinařství Magnum se zrodilo ze snu Carlose Lucase, muže z Dão, pevně spjatého se svými kořeny. Quinta do Ribeiro Santo je srdcem společnosti. Výroba probíhá také v Quinta de Santa Maria, v Dão, Quinta das Herédias v Douro, Maria Mora v Alentejo a ve Vinho Verde, Casa Grande de Santana.

Magnum – Carlos Lucas Vinhos vzniklo v roce 2011, je šetrné k životnímu prostředí a ohleduplné k půdě a za to bylo v roce 2014 oceněno Ministerstvem zemědělství Portugalska jako „Nejlepší farma roku“. V současné době společnost sleduje strategii udržitelného růstu, respektuje půdu a snaží se ukázat autentickou vznešenost každého regionu, kde má vinice.

Carlos Lucas se narodil v Coimbře, ale vždy byl spojen s regionem Dão. Zemědělec, moderní farmář, má více než 25 let zkušeností s vinařstvím: Montpellier, Piemonte, Priorat, Vale de S. Francisco je jen několik míst, kde zanechal stopu své práce. Byl jedním z prvních, kdo upoutal pozornost na region Dão. V roce 2008 byla jeho práce oceněna jako „Nejlepší vinař“ od časopisu Revista dos Vinhos. Carlos Lucas drží nos ve vínech, ruce ve vinicích a vytváří inovativní vína.

V roce 1995 jeho otec koupil Quinta do Ribeiro Santo v Carregal do Sal, zrekonstruoval dům a znovu vysadil vinice, kde dnes Carlos Lucas vyrábí svá charakteristická vína z Dão. První víno Quinta do Ribeiro Santo bylo uvedeno na trh v roce 2000.