Louis Jadot

Louis Jadot je jedním z nejvýznamnějších burgundských výrobců vína a negociantů, jak kvalitativně, tak kvantitativně, s portfoliem, které zahrnuje vše od levných vín Bourgogne a Beaujolais až po vína GRAND CRU, od Côte de Beaune po Chablis. Není překvapením, že v portfoliu výrazně figurují Pinot Noir a Chardonnay.

Dům založil v Beaune v roce 1859 Louis Jadot, ačkoli první vinice – Clos de Ursules – byla zakoupena ve 20. letech 19. století. Centrála zůstává v Beaune, i když vinice exponenciálně vzrostly. Louis Jadot vlastní pozemky v některých z nejznámějších burgundských vinic, včetně Le Musigny, Échezeaux, Chapelle-Chambertin a ve slavné fragmentované vinici Clos de Vougeot. Vína Louis Jadot se vyrábí také v Chambertin, Montrachet, Corton a Romanée-Saint-Vivant. Andre Gagey převzal funkci generálního ředitele Louis Jadot v roce 1968 a spolu s vinařem Jacquesem Lardièrem byl často odpovědný za budování pověsti Jadot v 70. a 80. letech.

Firmu získali v roce 1985 majitelé amerického dovozce vín Kobrand, který společnost stále vlastní a dováží vína Jadot do USA.  Jadot je také silně spjat se svou vlastní bednářskou a sudovou značkou Cadus, která byla založena v roce 1996 v obci Ladoix-Serrigny (nedaleko Beaune) ve spolupráci s bednářskou společností Tonnellerie Vicard.