Langmeil

Vinařství Langmeil je jihoaustralský výrobce vína z údolí Barossa, známého díky starým vinicím Shiraz. Langmeil produkuje řadu dalších odrůd včetně Cabernet Sauvignon a Grenache a také bílá vína z Ryzlinku rýnského a Chardonnay, nesoucí sousední označení Eden Valley.

Založení vinic se datuje k výsadbě německým přistěhovalcem Christianem Aurichtem v roce 1843. První vinice Shiraz přežily na malé vinici o rozloze 1,5 hektaru, která byla pokřtěna vinice Freedom, protože Auricht opustil Prusko, aby unikl náboženskému přesvědčení a pronásledování. Vinice jsou považovány za jedny z nejstarších dochovaných shirazových vinic na světě. Tato vinice je zdrojem vlajkového vína společnosti, Langmeil single-vinice Freedom 1843 Shiraz. 

První vinařství na panství postavili v roce 1932 Aurichtovi potomci. Nemovitost a vinařství prošly těžkými časy a v 70. a 80. letech 20. století, během výrazného poklesu australského trhu s vínem, několikrát vyměnily vlastníka. V roce 1996 bylo vinařství koupeno novými majiteli, kteří obnovili vinařství a úspěšně zachránili zanedbanou vinici Freedom a její staré vinice. První ročník byl vydán v roce 1997 pod značkou Langmeil Winery, na počest německého osadnického města 19. století, které se od té doby přeměnilo na nedaleké město Tanunda.