Karukera

Karukera je značka rumu, který pochází z Guadeloupe. Rumy této značky stárnou v původních malých soudcích. Mají zpočátku kořeněné vůně (hřebíček a tóny pepře), později vůně přecházejí do ovocných variací. V ústech bývají plné s příjemným a kořenitým závěrem. 

Pro francouzsky mluvící oblasti jsou typické takzvané zemědělské rumy, vyráběné přímo z cukerné šťávy a ne až ze zbytkové melasy (tzv. „rhum agricole“). Tyto rumy si uchovávají ve větší míře původní chuť cukrové třtiny, jde například o rumy z Martiniku či Guadeloupe. Rumy pocházející z tohoto francouzského departmentu se vyznačují vysokou kvalitou a státní kontrolou výroby.

Palírna, kde se rum přímo vyrábí,  se jmenuje  Esperance a nachází se na ostrůvku Karukera, kde v roce 1493 přistál Kryštof Kolumbus. Vyrábí se zde především Rum Agricole. Zbylý detilát se zde uchovává ve skladech, kde karibské klima urychluje zrání rumu a zároveň mu umožňuje plně rozvinout jeho jemná aroma. Rumy se zde tvoří už po několik generací a přísné výrobní i výstupní kontroly garantují kvalitu a autenticitu tohoto rumu.