Gölles

Gölles je výrobce rakouské prémiové hruškovice. Pochází z oblasti Štýrska. Stejně jako oblast, odkud pochází, je divoká a romantická, sluncem prosvícená a mírným větrem ošlehaná. Krajina Štýrsko se nachází na samém jihovýchodě Rakouska. Široký pás ovocných sadů se táhne přes celou šířku jižního Štýrska. Kořeny stromů sahají hluboko do sopečné půdy bohaté na minerály a mírné podnebí poskytuje to pravé množství tepla a vláhy.

V srdci obrovské zahrady, nebo spíš sadu, leží malebná vesnička Riegersburg. Obklopují ji sady rodiny Gölles. Právě z ovoce z těchto sadů se vyrábí ta nejlepší místní hruškovice.

Rakouská poctivost a pečlivost dává možnost zrodit se kvalitnímu destilátu té nejlepší chuti. K pálení se používají ty nejmodernější technologie: elektrický regulátor teploty během kvašení a destilace a mimořádně precizní přístroj na odpeckování určitých druhů ovoce. V destilerii Gölles je tento přístroj nepostradatelný.

Alois Gölles destiluje schnapps od roku 1984 a Göllesovy sady (jako většina v této oblasti) byly tradičním způsobem opečovávány po desetiletí.