Frisco Cider

Frisco je perlivý, příjemně sladký cider s výraznou ovocnou chutí. Tenhle jemně alkoholický nápoj si užijete samotný, zejména dokonale vychlazený. Na výběr máte ze svěží kombinace jablka s citronem, jemně natrpklé brusinky nebo šťavnatého lesního ovoce. V sezóně najdete v naší nabídce i limitované příchutě Frisco, inspirované klasickými koktejly, jako je Frisco Spritz, Frisco Bellini a Frisco Mojito.

Namíchat si můžete i vlastní drinky. Zkuste v Aperol Spritz koktejlu použít místo prosecca svůj oblíbený druh Frisco cideru a rázem máte Frisco Aperol Spritz. Nebo Frisco nalijte do misky a nechte zmrznout. Rozmixujte a užijte si parádní party drink – Frisco ledovou tříšť.

Ovocnému osvěžení zdar! Co je to Frisco?

Frisco je moderní, jemně perlivý alkoholický cider, který mají v oblibě především ženy. Obsah alkoholu je 4,5%. Tenhle cider vyniká vyváženým ovocným charakterem, který si užijete v několika zajímavých příchutích. Ještě jednou, co je to Frisco? Osvěžující porce zábavy, kterou si vychutnáte na každé akci nebo doma  jenom tak a pohodu. Jestli chcete vědět, co je to cider, klikněte sem

Kdo a jak vyrábí Frisco

Frisco se vyrábí ze sladu, podobně jako pivo. Pochází z Plzeňského prazdroje. I postup výroby tohoto ovocného cideru je v mnohém podobný při produkci piva. Za vznikem Frisca stojí čeští sládci a pivovarští odborníci. Vývoj se totiž odehrával i v Plzni, v místním zkušebním minipivovaru. Výroba Frisca však probíhá u polských sousedů, kde k tomu mají potřebnou technologii. 

Složení a kalorie Frisca

Frisco je alkoholický nápoj, jehož základem je slad. Dále obsahuje různé šťávy podle druhu příchutě, cukr a další ingredience. Frisco obsahuje přibližně 200 kalorií na jednu 0,33l lahvičku. I když Frisco chutná skvěle a lehce, jde stále o alkoholický nápoj. Proto se nedoporučuje pro ženy v těhotenství. 

Příchutě Frisco

Frisco začínalo se základními přichutěmi jako Frisco Lesní ovoce nebo Brusinka apod. Značka se ale velmi rychle rozšířila a získala si velkou oblibu. Proto přibývají stále nové příchutě Frisca. Mezi ty nejnovější patří například Frisco Spritz nebo Frisco Mojito.