Cutty Sark

Vychutnejte si tak trochu jinou skotskou whisky. Značka Cutty Sark byla stvořena pro nový druh pijáků whisky. Zapomeňte na tradiční přístupy k pití whisky a začněte se bavit a experimentovat. Cutty Sark si můžete užít všude. Samotnou i v oblíbeném míchaném drinku. Objevte kvalitní skotskou, tak jak ji neznáte.Vznik Cutty Sark whisky v dobách boomu míchaných drinků

Cutty Sark je značka blended whisky, která se zrodila v roce 1923 jako produkt společnosti Berry Bros. & Rudd. V dobách, kdy byla koktejlová kultura na vzestupu a kdy se míchalo, co se dalo. Tři přátelé si u oběda řekli, že už je nabaví tradiční nudné konvence při pití kvalitní whisky. Vznikla z toho originální Cutty Sark. 

Klipr jako symbol Cutty Sark whisky

Symbolem skotské whisky Cutty Sark je klipr, rychlá plachetnice z 19. století. Obrázek má na svědomí švédský umělec Carl Georg August Wallin, který se specializoval na malby námořníků a další námořní tematiky. Dnes typicky žlutá etiketa Cutty Sark vznikla náhodou, když se v tiskárně stala malá chybička. Další kladný bod pro unikátní a zábavnou whisky Cutty Sark. 

Charakteristika skotské whisky Cutty Sark

Cutty Sark nepatří v Evropě mezi nejznámější skotské whisky. Přesto patří mezi velmi oblíbené, zejména na trzích v USA, kde se řadí mezi nejlépe prodávané skotské. Irské whiskey za mořem už takové úspěchy nemají. 

Cutty Sark potěší každého, kdo si chce pití kvalitní skotské whisky užít po svém. Ať už jenom tak na ledu, nebo v nějakém běžném nebo originálním drinku.