Castello Banfi

Toskánské vinařství Castello Banfi patří k těm mladším, modernějším, které sází na vědecký přístup a neustálé zdokonalování. Bratři italsko-amerického původu, John a Harry Mariani, firmu založili v roce 1978 a od té doby se neúnavně věnují výzkumu a inovacím, aby u všech svých toskánských vín udrželi stabilně špičkovou kvalitu. Specializují se na červená vína, která nechávají zrát v 7 000 dřevěných sudech – všech vyrobených na zakázku.

Rodinný podnik Castello Banfi je považován za průkopníka, který neustále zvyšuje pomyslnou laťku kvality italských vín. Jako jeden z nejpřednějších výrobců vína v oblasti Montalcinuo získalo vinařství mnohá prestižní ocenění; mezi nimi od časopisu Wine Spectator titul The Winery of the Year 2004. Skutečným klenotem jejich produkce je Brunello di Montalcino Riserva Poggio al‘Oro, které se vyrábí pouze v nejlepších ročnících a je pravidelně hodnoceno třemi skleničkami, tedy nejvyšším možným hodnocením od “italské vinařské Bible” Gambero Rosso.

Ke svým 900 hektarům vinic bratři Mariani připojili historické vinařství Bruzzone v provincii Piedmont, které se zaměřuje na výrobu perlivých vín. Aby mohli svým zákazníkům poskytnout co nejširší paletu nejen italských vín, nabízí i vína z Chile, Oregonu nebo státu Washington.

Ať už se tedy rozhodnete pro jakékoli bílé nebo červené víno z jejich široké nabídky, nebo sáhnete po vyhlášeném Brunellu, věříme, že vás čeká nevšední vinařský prožitek.