Casa Marín

María Luz Marin s diplomem z agronomie a enologie z Chilské univerzity byla první ženou, která pracovala jako vinařka pro chilské vinařství. Později si splnila svůj sen tím, že byla průkopnicí, založila Viña Casa Marin, první vinařství s chladným klimatem v celé Jižní Americe, na pobřeží Tichého oceánu. S velkým úsilím a nasazením se jí podařilo umístit svá vína na nejvýznamnější trhy světa, kde vynikají především svou jedinečnou kvalitou a vysokou tržní hodnotou.

Marilú, zakladatelka, majitelka a vinařka Casa Marin, vždy chtěla založit své vinařství v Lo Abarca, ale musela čelit mnoha výzvám, než to dokázala kvůli extrémnímu počasí, nedostatku vody a pochybám svých vrstevníků v oboru. Přes všechny tyto obtíže se Marilú v roce 2000 stala jedinou ženou, která se stala zakladatelkou, majitelkou a enoložkou vinařství v Chile. Tím bylo dosaženo vytvoření společnosti, jejíž vína jsou mezinárodně uznávána a oceněna, což pomáhá Chile ukázat se jako výrobce vín skvělé kvality. V roce 2018 byla María Luz vybrána mezi nejvlivnější ženy ve světě vína anglickým časopisem The Drinks Business a její vína získala řadu ocenění po celém světě. Chilský deník “El Mercurio” dne 20. března 2022 oznámil, že majitelka, zakladatelka a vinařka Casa Marin, Marilu Marin, byla zvolena Podnikatelkou roku 2021.

Dnes následuje druhá generace. Její synové Felipe Marin, enolog a vinař v Casa Marin, a Nicolás Marin, který spravuje všechny provozní a turistické aspekty vinice. Tak se zrodila druhá generace, která pokračuje v budování snu Maríi Luz Marin.

Cartagena je nejprodávanější řadou Casa Marín, je uznávána pro svůj vynikající poměr ceny a kvality. Všechna vína obdržela více než 90 bodů od Roberta Parkera a Jamese Sucklinga i Tima Atkina.