Black Velvet

Black Velvet Whisky je kanadská značka whisky ve vlastnictví Constellation Brands. Má silnou chuť a je známá pro své „černé“ označení.

Whisky Black Velvet má i různá odvětví. Ta se vyrábí ve Valleyfield, Quebecu v Kanadě. Například Black Velvet Deluxe – je to jediný likér, který byl k dispozici podmořských úředníkům u Midway ve druhé světové válce. Proto je známý jako "Schenley Černá smrt."

Původní majitel Heublein prodal Grand Metropolitan v roce 1987. Grand Metropolitan a Guinness se spojil v roce 1997 pod značkou Diageo. Ta společnost prodala Canandaigua Brands v roce1999.

Původní název známé whisky byl "Black Label". Název se následně změnil na "Black Velvet" a to na návrh mistra palírny Jacka Napiera. Ten si totiž myslel, že má whisky sametovou chuť a jemnost. Název se změnil v roce 1940.

Black Velvet produkuje tři produkty, které jsou primárně určeny pro vývozní trh ve Spojených státech: Black Velvet a Black Velvet Reserve, což je věkově starší produkt (do osmi let), a Black Velvet Karamel (představený v roce 2012).

Black Velvet patří k předním výrobcům kanadských whisky.