Tinazzi

Tinazzi vyrábí vína ve dvou realitách tak odlišných, jak jsou silně vhodné pro výrobu vína: Veneto a Puglia. Společným jmenovatelem je neustálé hledání dokonalosti prostřednictvím maximálního posílení potenciálu území.

Společnost Tinazzi byla založena v zázemí jezera Garda v Cavaion Veronese v roce 1968 díky vášni Eugenia Tinazziho pro vinařství, kterou převzal i jeho synGian Andrea. Oba, obdařeni velkou vynalézavostí a prozíravostí, se v průběhu let rozhodli rozšířit svůj majetek v oblasti Bardolino a Valpolicella, kde začli pěstovat jak místní (Corvina, Corvinone, Rondinella, Molinara, Trebbiano di Lugana, Garganega), tak mezinárodní odrůdy vinné révy. (Merlot, Cabernet Sauvignon, Chadonnay).

V roce 2001, při návštěvě Puglie, má Gian Andrea Tinazzi skvělou intuici a rozhodne se koupit farmu Feudo Croce, nádherný statek obklopený vinicemi. Následně rodina Tinazzi zakoupila také sklepy San Giorgio Cellars, ponořené do krajiny Salento. 

Vína Tinazzi se proto rodí mezi dvěma odlišnými realitami, Benátskem a Puglií. V současné době má Tinazzi 100 hektarů vinic s roční produkcí kolem 3 milionů lahví vyrobených ve Venetu a 1 milion v Puglii.