Santa Rita

Objevte chilská vína v celé jejich kráse. Vinařství Santa Rita patří k těm nejstarším a jejich láhve k tomu nejlepšímu, co v zemi najdete. V době občanské války se ve vinných sklepích skrývali vojáci generála O’Higginse před španělskou armádou. Podnik vlastní přes 3.000 hektarů vinic v různých oblastech Chile a vyrábí několik různých řad vín, počínaje „120“, která je vzpomínkou na zmíněný úkryt 120 vojáků ve sklepích sídla Casa Real, dále pak řady Reserva, Medalla Real – Gran Reserva a prémiová vína z jednotlivých údolí vhodných pro tu kterou odrůdu. Špičkou produkce jsou ikonický Cabernet Sauvignon Casa Real, Carmenere Pehuén a Triple C – cuvée z odrůd Cabernet Sauvignon, Cabernet Franc a Carmenere.

Chilské vinařství je na americkém kontinentu raritou. Španělští kolonizátoři totiž do země vinnou révu dovezli už krátce po Kolumbově objevu, v 16. století. V polovině 19. století sem dorazily vyhlášené francouzské odrůdy jako je Cabernet Sauvignon či Merlot, kterým místní terroir náramně svědčí, a bylo rozhodnuto. Chile se s více než 110 000 hektary vinohradů stalo jednou z předních vinařských velmocí

Nejznámějšími oblastmi jsou Leyda Valley, Maipo či Casablanca. Právě odtud pocházejí díky příznivým klimatickým podmínkám ty nejkvalitnější hrozny. Vína se vyznačují plnou, nespoutanou chutí plnou ovocných a kořeněných not. Září tu zejména prastará francouzská odrůda Carmenere, která je v posledních letech neprávem opomíjená.

Tak vzhůru objevovat!