Plymouth

Dopřejte si kvalitní gin z Británie jemně nasládlé a komplexní chuti, ve kterém žádná bylinka nepřevažuje. Plymouth gin se vyrábí tradičním způsobem z tejné směsi botanicals. Anglický gin Plymouth se nejlépe podává na ledu, s tonikem a plátkem citronu nebo limetky. Jemná chuť je ideální pro použití do nejrůznějších míchaných nápojů. Tak na vaše.Historie značky tradičního anglického ginu 

Všechno, co se spojuje s kvalitním britským ginem Plymouth, má zajímavou historii. Budova Plymouth Gin Distillery pochází ze 14. století a je nejzachovalejší částí lihovaru. Například Refectory Room je chráněná jako památka a patří mezi nejstarší budovy v Plymouthu. Tady se už dřív musel vyrábět proklatě dobrý london dry gin. 

Budova Plymouth Gin Distillery byla dříve klášterem a po reformaci byla například dlužnickým vězením. Bylo to také první místo setkání hugenotských uprchlíků, kteří utekli z Francie do Plymouthu. 

Anglický gin Plymouth a legendární loď Mayflower

Když se pečlivě zadíváte na etiketu ginů Plymouth, cvrnkne vás do oka parádní loď. A není to ledajaký škuner. Jde o loď Mayflower, na které se Otcové poutníci vydali za novým životem do Ameriky. 

Tenhle symbol je věčnou připomínkou toho, že Otcové poutníci strávili svou poslední noc v Anglii právě v Plymouthu. A kdo ví, třeba si na cestou vzali soudek kvalitního britského ginu. 

Plymouth Distillery je každopádně nejstarší fungující palírnou v Anglii, kde se prvotřídní britský gin vyrábí podle původní receptury od roku 1793. Jo, výrobci českého ginu můžou tuhle historii značce jenom závidět. 

Kvalitní giny Plymouth v režii Seana Harrisona, master distillera

Úspěch britských ginů Plymouth jde ruku v ruce se schopnostmi master distillera Plymouth Gin Distillery, Sean Harrisona. Ten je zároveň globálním ambasadorem značky. Sean Harrison nastoupil do firmy v roce 1994 nejdříve jako asistent manažera. Sean je strážcem tradičního 200 let starého receptu Plymouth ginu a nese zodpovědnost za kvalitu každé šarže tohoto london dry ginu. 

Jak si vychutnat giny z Anglie Plymouth

Giny Plymouth jsou podobně jako značky Greenall, Bombay nebo Tanqueray naprostou klasikou. Proto si je užijete na pohodu jenom tak ve sklence. A velké věci s nimi dokážete také v tradičních drincích, jako je třeba gin and tonic. Míchejte a užívejte.