Pilsner Urquell

Tradiční a legendární plzeňské pivo, které obohacuje a inspiruje celý svět. Jakmile někdo vysloví spojení Pilsner Urquell, v mysli se rozjede stroj, který spustí chuť na prvotřídní pivo unikátní barvy a chuti. Vždyť nejvyhlášenější bary, hospůdky a restaurace mají plzeňský ležák ve své nabídce. A vy si můžete svou oblíbenou „plzničku” pohodlně dopřát i doma.Chtěla tomu náhoda, aby vzniklo pivo Pilsner Urquell

Pivo Pilsner Urquell vzniklo úplnou náhodou. V plzeňském měšťanském pivovaru se 5. října 1842 pouštěl sládek Josef Groll do výroby klasického piva bavorského typu. Byl pozván, aby nám tady ukázal, jak se to má správně dělat. Jenže k ruce měl místní měkkou vodu a vybraný žatecký chmel. Vyráběl podle nové anglické metody zpracování sadu a ejhle. Když se 11. 11. narazila čerstvá dávka a začaly plnit sklenice, všichni ochutnávali pivo překvapující kvality

V Praze se první plzeňské pivo točilo u Pinkasů

Rychle se to rozneslo a už na jaře 1843 si nechal krejčí Jakub Pinkas dovézt do Prahy 2 vědra plzeňského piva. Jeho chuti začala propadat celá Praha a sláva Pilsner Urquell se začala šířit po světě. Chuť Pilsner Urquell  s hořkostí 38 IBU se od roku 1842 prakticky nezměnila. Výroba probíhá stále stejným postupem za využití stále stejných surovin. Plzeňské pivo získalo věhlas a s tím se objevily také pokusy o napodobeniny. Současná ochranná známka byla registrovaná v roce 1898. 

Pilsner Urquell s logem, které se takřka nezměnilo

Neoddělitelnou součástí image značky je také logo a etiketa, které odrážejí důraz na kvalitu Pilsner Urquell. Logo tvoří tradiční zelený nápis ve stylu německého písma kurent. Součástí etikety je vždy pečeť kvality a erb města Plzně. Tvar pečeti a písmo Pilsner Urquell se téměř nezměnily až do dnešní doby. 

Pilsner Urquell je české pivo, na které můžeme být pyšní. Nezáleží na tom, jestli si ho vychutnáte v plechu na narozeninové akci venku, nebo jestli si sednete do restaurace a necháte si natočit krígl. Vždycky, když se narazí soudek Pilsner Urquell, je to dobré.