Moravská slivovice

Moravská slivovice je značka české, respektive moravské, společnosti zabývající se výrobou a produkcí lihovin. Je to společnost s tradicí a u nás velmi oblíbená.

První kámen palírny u Olomouce byl položen v roce 1996. Tehdy vznikla moderní pěstitelská pálenice. Její jedinečnost je ve speciální technologii, osobním přístupu k zákazníkům a především důrazu na kvalitu výroby.

Na přání zákazníků postupně rozšířili služby o moštování, bezplatnou poradnu pro přípravu kvasu, prodej dárkových lahví a balení a pronájem prostor pro slavnostní, obchodní a školící příležitosti.

V roce 2009 zahájila společnost provoz moderního ovocného lihovaru na výrobu exkluzivního přírodního produktu – 52% ovocného destilátu. Nabízí neodolatelnou jablkovici, tradiční slivovici, lahodnou hruškovici a temnou višňovici.

Ovocný lihovar je vybaven dvou-kotlovým systémem otápěným parou. Destilační kotel je vyroben z AKV oceli. Rektifikační kotel je vyroben z Cu, osazen vodou chlazeným trubkovým deflegmátorem a katalyzátorem s měděnou vložkou. Kvasné tanky - na 8 tisíc litrů - jsou propojeny s destilační aparaturou. Pálenka se skladuje v nerezových nádobách a plní do originálních lahví.