Laurent-Perrier

Laurent-Perrier je jedním z nejznámějších domů Champagne, založený v roce 1812 ve vesnici Tours-sur-Marne. Jeho styl je známý pro svou jemnost a eleganci založenou na důrazu odrůdy Chardonnay ve všech vínech kromě růžových.

Vína jsou vinifikována odděleně podle jejich vinice, což umožňuje větší kontrolu nad procesem míchání. Laurent-Perrier byl jedním z prvních šampaňských domů, které začaly používat nerezové tanky pro fermentaci. Společnost má tisíce lahví uložených v 11 km chladných a vlhkých sklepů pod domem v Tours-sur-Marne, které čekají na jejich případné uvolnění.

Stejně jako Veuve Clicquot, i Laurent Perrier má na svém úspěchu zásluhu vdova, v tomto případě Mathilde Emilie Perrier. Po založení vinic předal původní majitel správu podniku svému sklepmistrovi Eugenu Laurentovi a jeho ženě Perrier. Po jeho smrti v roce 1887 převzala dům Emilie Perrier a pojmenovala jej podle sebe a svého zesnulého manžela. Pod jejím vedením se Laurent-Perrier stal jednou z nejúspěšnějších společností Champagne v letech před první světovou válkou.