F. X. Pichler

Weingut F.X. Pichler je výrobcem vína se sídlem v rakouském Wachau, zapsaném na seznamu světového dědictví UNESCO. Specializuje se na výrobu řady komplexních, intenzivních vín z Veltlínského zeleného, ​​Ryzlinku rýnského a Sauvignonu Blanc. Vinice se nacházejí na strmých kamenných terasách, převážně na jižní straně řeky Dunaj. Tyto vinice jsou prodchnuté historií – vinice Loibner Burgstall se objevuje v dokumentech pocházejících již z roku 1248.

F.X. Pichler byl založen v roce 1898 v Dürnsteinu a v roce 1976 přešel na Franze Xavera (F.X.) Pichlera. Vinařství vytvořilo svůj poutavý Unendlich Riesling  v roce 1998 (Robert Parker toto víno hodnotí 100 body ze 100) s modrou etiketu s hvězdami inspirovanou scénou Karla Friedricha Schinkela pro Mozartovu operu Kouzelná flétna. Štítek byl speciálně navržen tak, aby odrážel význam slova „unendlich“, které se překládá jako nikdy nekončící.

Moderní sklepy byly postaveny v roce 2009 a byly navrženy tak, aby odrážely historické strmé kamenné terasy z 12. a 13. století typické pro Wachau.


 
A je to v košíku!
1 Ks Cena celkem