Domaine Cassagnau

Panství je od 18. století vlastněno rodinou a za svou dlouhověkost vděčí svým ženám. Jacquesova babička Berthe, která panství spravovala šest desetiletí, ho prošla dvěma světovými válkami a nejednou vinařskou krizí. Tento rodinný majetek zdědil po své matce Jacqueline. Dnes je Jacques, který se rozhodl pro kariéru v lékařství, díky své ženě Colette schopen uspokojit svou vášeň pro vinařství a pro terroir, ve kterém vyrůstal.
Jacques najdete v malé vesničce Pauligne poblíž Limoux, v srdci „země katarů“. Posledních pár let díky vášnivému nasazení, přísným standardům a autentickému přístupu vdechl panství nový život. Kdykoli ho vinná réva potřebuje, vymění svůj lékařský plášť za vinařskou výbavu, řídí traktor, prořezává nebo pracuje ve vinařství se svým enologem. Vědec v něm ustupuje farmáři a opakuje stejná gesta jako jeho předci před ním. Tomuto bonvivánovi, nadšenému šéfovi velkolepého panství, se podařilo skloubit své dvě činnosti na jedničku.

Jedna z hlavních karet panství spočívá v jeho nesmírně rozmanité směsi odrůd – důkaz zvídavosti a otevřenosti jeho renovátora! Kromě středomořských odrůd Syrah a Grenache zde najdete také atlantické odrůdy typičtější pro Bordeaux - Merlot a Cabernet, burgundské odrůdy Pinot Noir a Chardonnay a v neposlední řadě také osvědčené místní odrůdy Mauzac a Chenin bílý.


 
A je to v košíku!
1 Ks Cena celkem