Domaine Bousquet

Rodina Bousquet z města Carcassonne na jihu Francie má ve své dlouhé historii a vinařské tradici 4 generace. Jejich vášní je výroba vín nejvyšší kvality, a to je přivedlo do Argentiny, aby zahájili novou kapitolu rodinné vinařské historie.
V roce 1990 přijeli do Argentiny, Mendozy, aby se dozvěděli více o jejích vinicích a vinařstvích. Když rodina objevila jedinečné vlastnosti regionu (jeho půdu, nadmořskou výšku a terroir), byla přesvědčena, že našla ideální místo pro založení svého vinařství. V roce 1997 získali 110 ha panenské půdy v terroir Gualtallary, Tupungato, a rodina se přestěhovala z Francie na úpatí And. Domaine Bousquet je jedním z prvních zahraničních vinařských podniků, které se usadily v zemi a přispěly k rozmachu, který argentinské vinařství zažívá od konce 90. let.

Od té chvíle rodina a jejich tým neúnavně pracovali na vybudování nejmodernějšího vinařství, které je nyní synonymem kvality. Vinice Gualtallary jsou v nadmořské výšce 1200 metrů nad mořem, jedny z nejvyšších v Mendoze. Díky své poloze si užívají chladné klima se stálým svěžím vánkem a širokým teplotním rozsahem, umožňujícím vynikající rozvoj vinařské činnosti.

Hlavním cílem rodiny Bousquet bylo spojit evropské vinařské techniky s výjimečným klimatem a terroirem regionu. V roce 2002 měla Domaine Bousquet první sklizeň. Domaine Bousquet se velmi rychle stala exportním lídrem v segmentu prémiových organických vín a posbírala řadu ocenění od nejprestižnějších mezinárodních organizací a médií.