Corvezzo

Vychutnejte si šumivá vína od tradiční vinařské rodiny Corvezzo, která vyrábí také v BIO kvalitě. Tahle parádní prosecca se rodí na úrodných vinicích mezi vesnicemi Cessalto a Motta di Livenza. Značka Corvezzo patří mezi průkopníky udržitelné výroby vín už od 70. let minulého století. Dopřejte si lahodnou chuť, která je podtržená citlivým přístupem k přírodě. Jedna z prvních značek zabývajících se udržitelností

Vinařská tradice rodiny Corvezzo se začala psát již na začátku 20. století. Giuseppe Corvezzo byl prvním členem rodiny, který to bral se šumivými víny smrtelně vážně. Obrovský zvrat přišel v 70. letech, kdy jeho následovníci rozšířili obdělávanou plochu a začali se zajímat o udržitelnost výroby vín. 

Renzo Corvezzo zavedl integrovanou ochranu proti škůdcům, aby zcela vymýtil používání pesticidů při výrobě vína. Vize rodiny Corvezzo trvá dodnes, hlavní otěže ekologického zemědělství třímá Giovanni. Ten od roku 2010 do roku 2017 dřel na finalizaci procesu ekologické přeměny vinic. Proč to všechno? Protože taková šumivá vína vám budou mnohem víc chutnat.