Castello di Volpaia

 

Vinařství Prelius má své vinice v okolí malebného historického městečka Castello di Volpaia v samém srdci vinařské oblasti Chianti Classico. Castello di Volpaia je kromě svého opevnění vyhlášené právě i pro více než 800-letou tradici kultivace vína. Tato historie je zvěčněna v logu vinařství, jež v sobě nese erb rodiny della Volpia, která dala městečku Castello di Volpaia jméno.


Dnes je vinařství v rukou rodiny Mascheroni – po svatbě Giovanelly a Carla Mascheroniových sklep jako svatební dar novomanželům věnoval nevěstin otec, Rafaelo Stianti.
Mladí manželé vinařství zmodernizovali a rozšířili i do oblasti Maremmo. Velmi se dbá na to, aby o všech 46 hektarů vinic bylo pečováno v souladu s filosofií organického, maximálně soběstačného hospodaření.
Nejvíce zastoupené mezi červenými odrůdami jsou původní místní odrůda Sangiovese, Merlot a Cabernet Sauvignon. Mezi bílými pak Chardonnay a Sauvignon Blanc.

Za ochutnání určitě stojí i jejich skvělé tradiční dezertní víno Vinsato, které se vyrábí ze směsi odrůd Malvasia a Trebbiano.