1800 tequila

Původem Mexičan -  Jose Antonio Cuervo Jalisco byl prvním oficiálně licencovaným výrobcem tequily. Žil v Mexiku, v roce 1758. Výrobcem tequily se stal poté, co dostal práva od španělského krále Ferdinanda VI. hospodařit na části půdy. Krátce poté byla výroba tequily zakázána a to až do roku 1795, kdy král Carlos IV. zákaz zrušil.

1800 je všeobecně známé datum jako rok, ve kterém byla tequila poprvé úspěšně uvedena na trh. Původně známá jako Cuervo 1800 Tequila, 1800 Tequila zahájila svou existenci a stala se velmi známou a vyhledávanou pro svou jemnou a příjemnou chuť.

Silver, Añejo a Reposado etikety byly zavedeny v roce 2004. Od roku 2008 byly distribuovány v USA. V tomto roce byla zavedena Select Silver označení - jako první a jediný důkazjasného původu tequily.

1800 Tequila Reserva Anejo je mimořádně lahodný alkoholický nápoj špičkové kvality. Je dvakrát destilovaný. K výrobě se používá pouze nejvíce ceněné „srdce“ modré agáve. Doušek tohoto jantarového mexického potěšení nabízí hladkou a precizně čistou chuť, kterou tato tequila získala díky dvouletému zrání ve francouzských a amerických dubových sudech. Zkuste ji s citronem a solí, nebo s plátkem pomeranče, anebo jen tak. Vychutnáte si ji i jako součást nějakého koktejlu.