Objevte tajemství skotské whisky Secret Speyside

Secret Speyside single malt whisky

Edice přísně limitovaných skotských whisky Secret Speyside je jedním z nejzajímavějších počinů whiskového světa. Představuje totiž produkci malých destilerií, které jsou za hranicemi země téměř neznámé, ale doma patří k absolutní špičce. Nebo destilerií, které v minulosti zanikly a zbyly po nich famózní sudy, ke kterým se běžný smrtelník těžko dostane. V prvních sériích Secret Speyside mají slovo palírny Caperdonich a Longmorn.

Destilerie Caperdonich otevřela své brány v roce 1898 a po více než století malosériové ruční výroby skvělé sladové whisky zanikla v roce 2002. Budovu rozebrali a dnes z Caperdonich zbývá jen tekuté dědictví. Whisky, pro kterou je typická botahá chuť sadového ovoc​e, komplexní tělo a dlouhý finiš. Vychutnat si ji můžete i v nakouřené verzi se sofistikovanou stopou ostrovní rašeliny a také v poctivé sudové síle.

Palírna Longmorn patří už od roku 1894 k whiskovým průkopníkům, kteří pro kvalitu svých láhví neváhali sáhnout k poměrně radikálním řešením. Třeba jako postavit si vlastní železniční stanici, aby se suroviny do palírny dostaly co nejčerstvější. Nebo nekompromisní volba zdroje vody – nepřístupného podzemního jezera. O Longmorn často blendeři říkají, že je to pro všechny ta nejoblíbenější palírna hned po té, kterou vlastní. Až ochutnáte jejich dokonale jemnou, příjemně nasládlou whisky s tóny karamel​u, pochopíte.

Objevte edici Secret Speyside a s ní i whisky, které nikdy nespatřily světlo světa nebo jich existuje jen velmi malé množství. Exkluzivní záležitost pro milovníky výjimečných láhví.