Belgické whisky

Což takhle objevit exotickou kvalitní whisky, která se vyrábí v Evropě? I v Belgii se vyrábí dobrá whisky, která získává stále více na popularitě. Možná není tak známá jako whisky z Irska nebo ze Skotska. Přesto vás nadchne svou parádní chutí. Jim Murray například v roce 2014 ocenil jednu belgickou whisky jako nejlepší v Evropě. Vybírejte, ochutnávejte, užívejte.


KAMENNÁ PRODEJNA
V PRAZE
97 % ZBOŽÍ SKLADEM
A IHNED K ODESLÁNÍ
EXPRESS DODÁNÍ
PO PRAZE DO 90 MINUT
DOPRAVA ZDARMA PŘI
NÁKUPU NAD 5 000 Kč

Dobrá whisky od evropského “trpaslíka”

Na jedné straně máte světoznámé whisky z Evropy, například z Irska nebo Skotska. Na druhé kvalitní whisky, které nejsou populární, ale mají svou úroveň. Jde třeba o whisky z Česka nebo z Francie. Na podobné úrovni stojí také belgické whisky, které mají co nabídnout. 

Problém je, že většina dobré belgické whisky se spotřebuje doma, takže lahve se dál do Evropy jen stěží dostanou. Jde například o značky jako Kempisch Vuur nebo The Belgian Owl apod. 

Belgická whisky v hledáčku autora Whisky Bible

Jim Murray je neúnavný hledač kvalitní evropské i světové whisky. Jeho cílem je ochutnat vše, co se kde urodilo. V roce 2014 zase ve Whisky Bible sestavil žebříček, ve kterém se našla také kategorie evropské kontinentální whisky. Představte si, že to byla zrovna belgická whisky The Belgian Owl Single Malt 64 Months. 

Tenhle evropský výrobce whisky funguje teprve od roku 2004 a už tak brzo zaznamenal velký úspěch. Když se nějaká dobrá whisky dostane do Whisky Bible, jde o hodně.