Video z premiéry filmu GHOUL

Dlouho očekávaná premiéra českého temného thrilleru GHOUL se uskutečnila 26. 2. ve Slovanském domě. Alkohol.cz připravil při příležitosti světové premiéry filmu Petra Jákla GHOUL exkluzivní koktejl COOL GHOUL, který v tento slavnostní večer představil široké veřejnosti.

Premiérového promítání v kině se samozřejmě zúčastnil i režisér GHOULu, Petr Jákl, který natáčením a aktivitami kolem tohoto temného snímku strávil čtyři roky mimo svůj domov. Natáčení probíhalo převážně na Ukrajině, a sice ve vsi Jabločnoje – rodném místě nechvalně proslulého kanibala Andreje Romanoviče Čikatila. Děj filmu se dále se odehrával v Kalifornii v USA či v Česku, jeho převážná část však byla natáčena na Ukrajině.
Petr Jákl je nejen režisérem tohoto temného snímku, ale i jeho spoluautorem a producentem. Do snímku, který je směsí hororu a dokumentu ve stylu proslulé Záhady Blair Witch, obsadil výhradně zahraniční herce, jelikož chtěl neznámými a neokoukanými herci podpořit autenticitu a jedinečnost filmu.

 

Film pojednává o skupině mladých filmařů, kteří se vydávají natočit dokument o kanibalismu. Z jejich záměru se však stává hrůzný boj o holý život. Podstatná část děje se odehrává v opuštěném stavení uprostřed ukrajinských lesů, divák sleduje děj očima kameramana či pevně umístěných kamer.

Promítání filmu začalo v půl osmé večer a již po patnácti minutách začali odcházet první diváci, resp. vystrašené divačky. V průběhu promítání, kdy děj gradoval, to však nervově nevydrželi další diváci, kteří opouštěli sál. Celkově však vydrželo až do úplného konce mnoho diváků a mnozí z nich opouštěli sál sice roztřeseni, ale zároveň s nadšením.

Premiéry se kromě Petra Jákla účastnili jeho žena Romana Jákl-Vítová, režisér Filip Renč, Agáta Prachařová, která zde mimo jiné natáčela reportáž pro Top Star Magazín, Tereza Fajksová, Aneta Vignerová, Petr Jančařík, Dáda Patrasová, Kateřina Klausová či Radana Labajová. Součástí této akce bylo již zmíněné představení exkluzivního koktejlu COOL GHOUL, který k příležitosti světové premiéry filmu GHOUL připravil Alkohol.cz.

O program se kompletně postarala agentura Promotér.cz a doprovodný program obohatila velkolepou barmanskou show, která pobavila všechny účastníky. Po barmanské show byl slavnostně originální drink COOL GHOUL představen široké veřejnosti. Kritika na tento nápoj byla velmi pozitivní. Součástí doprovodného programu byla i soutěž o exkluzivní drinky COOL GHOUL.
O občerstvení bylo postaráno vskutku originálně. Oproti běžným bohatým rautům, které jsou pro tyto akce typické, se podávala pouze pizza, která byla přesně pro tuto událost objednána ve velkém. Účastníkům akce však tato varianta občerstvení vůbec nevadila, jelikož bylo objednáno mnoho druhů tohoto velmi populárního jídla, které mají mnozí spojené právě se sledováním filmů, tudíž celý tento efekt byl vnímám spíše pozitivně.