Trebitsch

Třebíč je krásné město vyhlášené památkami zapsanými v UNESCO. Ukrývá však ještě jeden poklad – Trebitsch whisky. Trebitsch je první český výrobce zaměřující se výhradně na výrobu whisky, navíc v košer kvalitě. A dělá to dobře. Tahle česká whisky sbírá po světě jednu medaili za druhou. Například na prestižní asijské soutěži v roce 2019 whisky Trebitsch 4yo získala ocenění v podobě dvojité zlaté medaile. A jak whisky stárne do krásy, další ceny se jenom hrnou. 

Jak je vůbec možné, že single malt whisky z Česka dosahuje takových úspěchů? Vše se děje bez ústupků, master distiller do toho dává všechno a limitované počty lahví jsou ručně stáčené a uzavírané. Jedno je na whisky Trebitsch ze všeho nejlepší – cení si ji nejen odborníci, ale každý milovník whisky. Protože nemusíte být znalci, abyste poznali, že jde o dobrou whisky. 

Kromě klasické single malt whisky si v Trebitsch rádi hrají s různými finiši. Když nastane čas, můžete si ulovit pravou českou whisky, která odpočívala třeba v sudech po portském, rumu nebo sherry. Přejeme úspěšný hon na limitky!Třebíčská whisky jde svou vlastní cestou… 

Trebitsch je poctivá česká single malt whisky. Zrod značky se datuje do roku 2014, kdy si majitel a master blender Tomáš Dyntar řekl, že stvořit whisky na Vysočině by mohlo být zajímavé. Tak založil Trebitsch Old Town Distillery. Nejdříve to rozjel pomalu, ale teď se opravuje barokní lihovar v Šebkovicích, kam se brzy přestěhují všechny sudy. 

V roce 2018 Trebitsch whisky získala od Židovské obce Praha mezinárodní certifikát, který potvrzuje, že je vyráběna v židovské košer kvalitě. Tím se u nás může pochlubit jenom Trebitsch. 

Česká whisky z Třebíče se vyrábí z místních surovin, mírně nakuřovaného sladu a zraje v sudech vlastní výroby. A když jde o zajímavé finiše v sudech po bourbonu, sherry nebo rumu, majitel rozhodí sítě a vždycky přinese úlovek. 

Whisky z Třebíče – lehce kouřové potěšení

V chuti Trebitsch whisky převládá obilná chuť ječmene, vyniká jemností a lehkým kouřovým charakterem. Závěr je příjemný, zakončený stopami horké čokolády. Když si dopřejete některý ze zajímavých finišů, objevíte další vůně a chutě. 

Světová ocenění Trebitsch whisky

I když je česká značka Trebitsch whisky poměrně mladá, přitahuje úspěchy. Například v roce 2019 získala zlatou medaili v prestižní mezinárodní soutěži WWSA v Londýně, kde obstála mezi whisky z 38 zemí světa. 

V roce 2021 na USA Spirits Rating obdržela šestiletá Trebitsch whisky stříbrnou medaili. Ve stejném roce si značka vysloužila ještě stříbrnou a bronzovou medaili na International Spirit Challenge za Trebitsch Czech Single Malt Whisky 43% a Trebitsch Czech Single Malt Whisky 6yo. 

Pro ochutnání české whisky z Třebíče různých stáří a finišů doporučujeme vybrat některé z dárkových nebo degustačních balení.