Teeling

Whisky Teeling se vyrábí v samém srdci irského hlavního města. Taky se o ní říká, že ztělesňuje ducha Dublinu. Po právu. Vždyť Teeling Whiskey Co. je rodinný podnik, který byl založený jako první dublinská malá destilérka v roce 1782 Walterem Teelingem. Vize značky byla vždycky dělat whisky trochu jinak. A tahle tradice se drží dál. V Teeling se zaměřují na poctivost – od výběru sudů a surovin až po celý proces s vychytáváním vůní a chutí.

Teeling se nefiltruje za studena, což jí přidává na chuti. Díky zrání v sudech po rumu má zajímavé aroma po vanilce a koření se zářivě sladkými tóny rumu. Její chuť je přitažlivá, hladká, sladká, lehce dubová a jiskřící na jazyku. Vzniká v malých dávkách, což jí přidává na atraktivitě. 

I když v rukách Jacka Teelinga odstartovala značka svou novodobou kapitolu jako nezávislá stáčírna, hned vrátila k rodinné tradici výroby whisky s jasným cílem – vytvářet novou generaci irské whisky, která ale navazuje na původní receptury. Vyzkoušejte sami, jak se to značce Teeling parádně daří.