Stella Artois

Vychutnejte si prvotřídní belgický ležák, který vyniká úžasnou květinovou vůní, sladovou sladkostí a parádní chmelovou hořkostí. Stella Artois patří mezi nejznámější belgická piva na světě a honosí se titulem Nejlepší mezinárodní ležák, který značka získala v roce 2019 na World Beer Awards. Dopřejte si tradiční variantu Stella Artois 0,33l. Vyzkoušejte také zajímavé nealko.Původ kvalitního belgického piva Stella Artois

Málokteré kvalitní pivo má tak staré kořeny, jako Stella Artois. Původní pivovar Den Hoorn byl založený v roce 1366 ve městě Leuven v Belgii. Na jeho standardu chuti byla vystavena kvalitna piv Stella Artois. Symbol původního pivovaru najdete na každé lahvi alkoholického i nealko piva Stella Artois. 

Belgické pivo Stella Artois však svou skutečnou historii začíná v roce 1708, kdy Sebastian Artois začal v Leuvenském cechu pracovat jako sládek. V roce 1717 koupil pivovar Den Hoorn, brzy ho přejmenoval a značka belgického piva Stella Artois se začala šířit nejen po Evropě. A proč si tohle kvalitní pivo vysloužilo první část jména Stella? Když zažíval pivovar boom, vznikla speciální vánoční várka výhradně pro obyvatele Leuvenu. „Stella“ byla zahrnuta do názvu, protože v překladu znamená hvězda. Od těch dob se belgický ležák Stella Artois hrdě drží na špičce mezi nejznámějšími a nejoblíbenějšími pivy. 

Belgický ležák, který vždycky potěší

Když si chcete dopřát kvalitní zahraniční pivo, belgický ležák Stella Artois je to pravé ořechové. Tak, jako my máme svůj Pilsner Urquell, v belgii mají právě Stella Artois. Tohle pivo je typické nejen svou chutí, ale také 0,33l lahví, která je na žízeň tak akorát. Za zkoušku stojí každopádně také nealkoholické pivo Stella Artois, jenž má vynikající chuť. 

A pokud chcete udělat radost pivnímu znalci, věnujte mu dárkové balení Stella Artois, ideálně se sklenicí. Uvidíte, že radost bude nekonečná.