Rumy z Aruby

Dáváte přednost karibským rumům a chcete objevit něco nového? Vydejte se na exotický ostrov Aruba, kde se vyrábí ceněné rumy. Vyzkoušejte značku rumu Papiamento, který je destilovaný z melasy a stárne v několika různých dubových sudech. Prozkoumejte rumovou oblast Aruby a užijte si svěží chutě neznámého Karibiku.


Jsme na suchu, podle této kombinace filtrů bohužel žádné zboží nemáme.

Vybírat ale můžete z tisíců jiných lahví, stačí filtry upravit.

S výběrem rádi poradíme i telefonicky na čísle 605 111 777 nebo na e-mailu info@alkohol.cz.

Na co máte chuť?
KAMENNÁ PRODEJNA
V PRAZE
97 % ZBOŽÍ SKLADEM
A IHNED K ODESLÁNÍ
EXPRESS DODÁNÍ
PO PRAZE DO 90 MINUT
DOPRAVA ZDARMA PŘI
NÁKUPU NAD 5 000 Kč

Rumy z Aruby, malého karibského ostrůvku

Kostarické rumy znáte. Nejspíš jste měli tu čest také s rumy z Panenských ostrovů nebo Hondurasu. Karibských rumů existují desítky, některé jsou známé více, některé méně. A právě rumy z Aruby jsou trochu mimo centrum dění, což je škoda. 

Aruba je malý karibský ostrov, který leží kousek od pobřeží Venezuely. Ostrov má na délku jenom 32 km a šířku 10 km. S dalšími ostrovy tvoří skupinu nazývanou ABC a řadí se do tzv. holandského Karibiku. Na Arubě se nepěstuje cukrová třtina, ale přesto se tady vyrábí dobrý karibský rum. Čím to? Cukrová třtina se dováží především z Panamy a rum zde produkuje několik malých palíren. 

Známé neznámé rumy z oblasti Aruba

Nejlepším rumem vyrábějícím se na Arubě je značka Papiamento. Na ostrově se ale rodí další karibské rumy z cukrové třtiny, které jsou však neznámé. Mezi takové značky patří například Palmera, Carta Reserva a další. Jenže s kvalitou těchto rumů z Aruby to není nic moc, takže neprorazily. 

Nejlepší rum z Aruby – Papiamento

Prosadit se mezi dobrými karibskými rumy dá zabrat. Značce Papiamento se to podařilo. Značku prémiového rumu z Aruby založili v roce 2017 bratři Hans, Franz, Erick a Klaus Sydowové s přítelem jménem Alfonso Mora. Rum vznikl jako pocta Arubě a jako inspirace místní kultury. Papiamento je místní jazyk, který vznikl spojením afrického, španělského, portugalského, anglického, holandského jazyka a místní řeči Arawak. 

Tenhle kvalitní karibský rum se destiluje z melasy na dvousloupcové destilační koloně. K výrobě rumu se využívá cukrová třtina z Panamy. Rumy Papiamento jsou blendy rumů starých 3 až 15 let, které zrají v sudech z amerického bílého dubu po bourbonu, whiskey nebo v sudech po sherry ze Španělska. Papiamento je velmi mladá značka, která se ale velmi díky své chuti vypracovala mezi top světové rumy. Zkuste ji.