Pisano

Tento vyhlášený uruguayský rodinný sklep je v rukou bratří Pisanových; jejich jméno je nápadně italské – právě v domovské Itálii má tato rodina třísetletou vinařskou tradici. První révu na uruguayských vinicích jejich předkové zasadili na počátku 20. století a již roku 1924 stáčeli první ročník svých vín.

Bratři Pisanovi svými dovednostmi povýšili tradici výroby vína na skutečné umění. Eduardo je hlavním vinohradníkem, Gustavo vedoucím enologem a Daniel ředitelem exportu – sdílí tak široké spektrum vědomostí o tom, jak nejlépe nakládat s hrozny, odrůdami, dřevěnými materiály nebo i mimořádnou úrodou. Své vinice mají v nejvyhlášenější uruguayské vinařské oblasti, v regionu Canelones. Do tohoto terroiru vstupuje nejen hlinité a vápenité podloží u řeky Rio de la Plata, ale i specifické slunečné, Atlantikem ochlazované klima.

Zaměřují se na pěstování celosvětově populárních odrůd jako je Merlot, Cabernet Sauvignon či Chardonnay, ale i například Tannat, jehož jsou největším producentem na světě.

Přesvědčte se i vy o tom, že věhlas vinařství Pisano je zasloužený a ochutnejte vína s osobitým uruguayským charakterem.