Pieve Santa Restituta

Pieve Santa Restituta je jedním z vinařství, které vlastní legenda v oboru, Angelo Gaja. Angelo Gaja má své kořeny v italském regionu Piemonte, kde začal svou vinařskou činnost, a odkud pochází jeho nejoceňovanější vína. Jeho vizitkou je i to, že jako jeden z mála vinařů dokonce dosáhl na nejvyšší možné hodnocení v průvodci Gambero Rosso.

Usedlost Pieve Santa Restituta má bohatou historii, ale v rukou rodiny Gaja je od roku 1994. Panství je obklopeno pozemky se skalnatou, vápencovou půdou. Taková zemina je pro ostatní plodiny nehostinná a neúrodná; víno tu ale prospívá jako v ráji. Zdejší terroir je opravdu výjimečné kvality – vinice jsou na jižních a jihozápadních svazích v nadmořské výšce od 320 do 350 metrů. Větrné klima chrání vinice před nadbytečnou vlhkostí a tím i škůdců, zatímco nadmořská výška dovoluje hroznům dozrávat zvolna a získat tak chuť a komplexitu.

Skutečně vynikající víno tohoto vinařství, Brunello di Montalcino, je vyráběno z hroznů z pouhých 16 hektarů vinic. Nepřipravte se o tento unikátní zážitek a ochutnejte!