Tombacco. Parádní vína plná Itálie. Nově na Alkohol.cz

10. 6. 2019

„Charakter vína udává jeho terroir, tedy klima a složení půdy, kde vinná réva roste“.

To je hlavní heslo italského vinařství Tombacco. A tam evidentně vědí, o čem mluví. Vždyť se pěstování révy a výrobě vín věnují od počátku 20. století. Ač firma původně začínala s ovocem, vztah k lokalitě a místní vinařská tradice byla silnější.  

Sídlo vinařství Tombacco najdete v klidném venkovském městečku Trebaseleghe, nedaleko metropolí Treviso a Benátky. Jejich vinice mají ideální polohu - z jedné strany je obklopují hory, z druhé ovívá svěží mořský vánek. Vína z nich proto oplývají mohutným tělem i příjemnou aromatikou. 

Příběh vín Tombacco se píše od roku 1919. Zpočátku šlo majitelům o kultivaci místní půdy a výrobu lokálních vín. Jak však poptávka po jejich kvalitních vínech rostla, začalo se rozrůstat i vinařství. Pro Tombacco to znamenalo změnu z lokální firmy na producenta vín z různých oblastí Itálie. 

V současnosti proto můžete pod značkou Tombacco pořídit snad to nejlepší, co italské vinné regiony nabízí. Od lehkých odrůdových vín Pinot Grigio či Chardonnay až po mohutná červená vína v čele s regionálním cuvée Salice Salentino či mohutným Aglianico.

Není divu, že ta nejlepší z nich mohou nést prestižní označení DOC a IGT.

Úžasná jsou každopádně všechna. I proto jsme je na Alkohol.cz zařadili. Jednoznačně doporučujeme.

Objevte vůně a chutě Itálie.

Vyzkoušejte dobroty z článku