Šumivé víno na Silvestra

21. 12. 2020
Kategorie: Sparkling

Silvestr se dá slavit mnoha způsoby. S rodinou nebo s přáteli, doma nebo na druhém konci světa, na sněhu nebo na sluncem rozpálené pláži. Ať už si poslední den v roce užijete kdekoliv, doufáme, že tam nebudete sedět nasucho. A pro jistotu jsme připravili pár tipů na skvělé bublinky na novoroční přípitek, ale také na celovečerní popíjení.

Na začátek zlehka

Pokud se šumivému vínu hodláte věnovat celý večer, doporučujeme začít lehčími kousky, které nemají tak výrazné perlení a nejsou tak plné. Skvělou volbou je třeba něžná Anna de Codorníu ze Španělska, elegantní prosecco Le Manzane Conegliano Valdobbiadene Superiore Spumante DOCG nebo Amadio Asolo v praktickém 1,5litrovém balení. Tomu to navíc bude slušet i v osvěžujícím koktejlu Aperol Spritz.

Milovníci klasických českých sektů mohou na Silvestra sáhnout po vyšších řadách Bohemia Sektu, jako jsou Prestige Brut nebo Louis Girardot. Pro milovníky ovocných chutí je ideální volbou Prestige Rosé Brut.

Šampaňské na velké finále 

Vrcholem večera vždycky bylo a je šampaňské. Poklad z francouzské vinařské oblasti Champagne, který chuťově nezklame nikdy, ale na poslední den v roce se hodí obzvlášť. Když začátek nové éry, tak ve velkém stylu. K nejznámějším značkám patří třeba Moët&Chandon, Mumm, Veuve Clicquot a Piper-Heidsieck.

Jak bublinky servírovat? Na všechna zmíněná vína doporučujeme vyšší champagne sklenici nebo alespoň sklenici na bílé víno o větším objemu. V menší sklenici se víno tolik neprojeví a jeho vůně nevynikne. Nebo sáhněte pro odlehčení po koktejlech - třeba šťavnaté Mimose s pomerančovým džusem.

Ať už budete připíjet čímkoli, hlavně ať ten Silvestr stojí za to.

Na zdraví! A dobrý start do nového roku. 

Vyzkoušejte dobroty z článku