Premiéra nového filmu GHOUL

26. 2. 2015

Již dnes večer proběhne oficiální premiéra nového dlouho očekávaného českého filmu s názvem GHOUL. Předpremiéra však proběhla již včera ve Slovanském domě a Alkohol.cz připravil k této příležitosti exkluzivní koktejl COOL GHOUL, který bude širší veřejnosti představen právě dnes.

Do českých kin přichází ten doposud nejděsivější český film všech dob – GHOUL. A můžeme to tvrdit zcela oprávněně - ze Slovanského domu, kde se premiéra konala, již po necelé půl hodině začali prchat diváci, neboť nemohli překonat hrůzu, kterou v nich temný thriller.

Promítání filmu začalo v půl osmé večer a už po patnácti minutách začaly opouštět sál první vyděšené divačky, jak však napětí začalo gradovat, odcházeli další a další diváci.

Ti, kteří napětí a hrůzné scény vydrželi, sebou však v úleku trhali a ve strachu z toho, co přijde, si zakrývali obličeje. Nebylo výjimkou slyšet sálem silné výkřiky, mnoho diváků se uklidňovalo například tím, že sledovali raději své mobilní telefony.

Co vlastně znamená název filmu Petra Jákla „GHOUL“? „Ghoul je výraz z arabské mytologie, označuje neživou bytost, která se vyskytuje na místech, kde se vyskytují četná úmrtí a živí se lidskými ostatky,“ takto vysvětlil název Petr Jákl, samotný režisér tohoto temného thrilleru.

Petr Jákl pracoval na tomto unikátním snímku čtyři roky, natáčel nejen na Ukrajině, odkud nejznámější vrah a kanibal Čikatilo pocházel, ale i v Kalifornii v USA či České republice. Byl nejen režisérem, ale i spoluautorem scénáře a producentem filmu. Do snímku, který je směsí hororu a dokumentu ve stylu proslulé Záhady Blair Witch, obsadil pouze zahraniční herce. Udělal tak z důvodu toho, že právě v tomto filmu nechtěl obsazovat známé tváře, ale neokoukané a neznámé tváře.

Film pojednává o skupině mladých filmařů, kteří se vydávají natočit dokument o kanibalismu. Z jejich záměru se však stává hrůzný boj o holý život. Podstatná část děje se odehrává v opuštěném stavení uprostřed ukrajinských lesů, divák sleduje děj očima kameramana či pevně umístěných kamer.

Vydejte se na premiéru filmu ještě dnes a vychutnejte si exkluzivní koktejl COOL GHOUL!