Pijte víno každý den, radí kardiolog

1. 7. 2015

Na internetu jste již určitě registrovali mnoho článků, které upozorňují na prospěšnost vína. Ve všech článcích se informuje o tom, že střídmá konzumace alkoholu má pozitivní efekt na zdraví.

Prof. MUDr. Milan Šamánek, DrSc., F.E.S.C., pediatr specializující se na obor kardiologie, vydal před několika lety ve spolupráci s Doc. MUDr. Zuzanou Urbanovou knihu s názvem Víno na zdraví, v níž naleznete jak historii vína, jeho použití v lékařství, tak současné poznatky o jeho vlivu na naše tělo.

Lékař upozorňuje na to, že je opravdu velmi žádoucí pro zdraví člověka každodenní pití skleničky vína, oproti tomu týdenní abstinence zakončená velkým množstvím alkoholu je podle něj krajně nevhodná. Pokud budete pít víno denně (muži 4 dl vína, ženy 2 dl vína), snižujete riziko infarktu, mrtvice, cukrovky. Víno má navíc pozitivní vliv na kvalitu života starších lidí.

Sledujte jeho vystoupení v pořadu Na plovárně s Markem Ebenem, kde se dozvíte více informací o pozitivních účincích vína na zdraví člověka.