Palcohol - alkohol v prášku

24. 3. 2015

Mark Phillips z USA přišel s nápadem, který se dá považovat ve světě alkoholu za převratný a díky jeho nápadu čeká svět jiná éra v oblasti pití alkoholu.

U federální komise totiž prošel schvalovacím řízením nový produkt – Palcohol, což je v podstatě koncentrovaný alkohol v prášku. Ačkoliv se jedná o převratný vynález, který nemá obdoby, mnoho států v USA distribuci Palcoholu zakázalo. Americký úřad pro obchodování s alkoholem a tabákem tento produkt sice nejdříve schválil, ale po sérii protestů veřejnosti prodej nakonec zrušil. V současné době to však vypadá, že se přece jen Palcohol prodeje dočká, což se nesetkává s přílišným pochopením ze strany odborníků či rodičů, kteří se obávají zneužití ze strany dětí, mládeže či rizikových skupin obyvatel. Proti tomuto vynálezu ostře bojují rovněž alkoholické společnosti, pro které tento produkt představuje hrozbu.

Jak na přípravu alkoholického nápoje budoucnosti? Příprava je velmi jednoduchá. Stačí prášek vysypat do sklenice s vodou, pořádně zamíchat a následně podávat s ledem. Výsledkem by měl být nápoj s obsahem alkoholu kolem patnácti procent.

Výrobci se chtějí primárně zaměřit na výrobu koktejlů s nižším obsahem alkoholu, mezi které můžeme zařadit například mojito, velmi oblíbený cosmopolitan či margarita.

 Jak vůbec vznikl nápad na vynález práškového alkoholu? Hlavní motivací pro Marka Phillipse byly outdoorové aktivity, vycházel navíc z toho, že nosit s sebou lahve alkoholu není zrovna praktické. Jeho cílem bylo vytvořit produkt v prášku, do kterého by se jen přidala voda, a nápoj s obsahem alkoholu by byl rázem hotov.

 Co se týče verzí alkoholu, který se bude vyrábět, je jich celkem šest. Varianty tvrdého alkoholu budou dvě – vodka a prémiový rum. Pokud do prášku přidáte colu či džus, máte hotov míchaný nápoj. Pokud zvolíte přímo koktejlovou variantu, můžete si namíchat Cosmopolitan, Mojito, Powderitu či Lemon Drop – pouze s přidáním vody.  

Jak je již uvedeno výše, některé státy v USA alkohol v prášku zakázaly. Které to jsou? Například Jižní Carolina, Louisiana, Vermont či Massachusetts. O zákazu alkoholu v prášku dále uvažují v Coloradu, New Yorku či Rhode Islandu.

Zdroj: http://www.svobodnymonitor.cz/byznys/v-usa-jde-na-trh-alkohol-v-prasku-panuji-obavy-ze-zneuziti-ke-snupani/