Míchané nápoje z tequily

4. 5. 2015

Tequila je silný destilát, který se vyrábí převážně v okolí města Tequila v mexickém státě Jalisco, který je vzdálen 50 km od Guadalajary. Tequila je vyráběna z agáve, a sice z agáve teguilana. Běžné druhy tequily obsahují 38 – 40 % alkoholu.

Tequila může být podle mexických zákonů vyráběna pouze v pěti oblastech, a to ve státě Jalisco, dále pak v určitých částech států Guanajuanto, Michoacán, Nayarit a Tamaulipas. Každá lahev tequily je opatřena ochrannou známkou Normas Official Mexicana, číslo, které je ke značce NOM připojeno, uvádí místo, kde byla tequila vyrobena.

V létě stoupá oblíbenost míchaných nápojů, proto vám dnes přineseme tipy na míchané nápoje z tequily, které si budete moci namíchat hravě sami a oživit jimi svou zahradní party.

Tequila Sunrise

K namíchání tohoto míchaného nápoje budete potřebovat následující ingredience:

Do připravené vysoké sklenice vložte kostky ledu a nalijte tequilu a následně pomerančový džus, promíchejte míchátkem, přidejte střik grenadiny a přidejte brčko. Dozdobte plátkem pomeranče a koktejlovou třešní a podávejte.

Margarita

Tento míchaný nápoj se servíruje správně tak, že okraje sklenice namočíte do citronové či limetkové šťávy a následně ponořit mokrý okraj do soli, což dodá Margaritě její originální chuť.

K namíchání Margarity si připravte následující ingredience:

  • 3,5 cl tequily
  • 2 cl triple secu či Cointreau
  • 1,5 cl limetkové šťávy
  • Led
  • Sůl

A jak je to s namícháním tohoto míchaného nápoje z tequily? Všechny ingredience vložíme do šejkru a důkladně promícháme. Následně vzniklý míchaný nápoj nalijeme přes sítko do sklenice, čímž zabráníte proniknutí nepříjemných kousků do nápoje. Před servírováním dozdobte plátkem limetky.