Koktejly z tmavého rumu

14. 8. 2015

Ve středu jsme vám přinesli článek o drincích z bílého rumu, které jsou mezi konzumenty alkoholu velmi oblíbené. Pro úplnost je však vhodné upozornit na vynikající koktejly z tmavého rumu, který je neméně oblíbený při míchání nejrůznějších koktejlů. Pohodlně se tedy usaďte, dnes vám přinášíme malou inspiraci, jak si namíchat vynikající koktejl z tmavého rumu.

Kadushi

K namíchání tohoto koktejlu z tmavého rumu budete potřebovat:

Připravte si sklenici Hurricane glass, do níž nalijte curacao a sklenici zaplňte kostkami ledu přibližně do tří čtvrtin. Zbylé ingredience vyjma rumu nalijte do šejkru s několika kostkami ledu a krátce protřepte. Poté obsah šejkru přelijte do sklenice a koktejl navrch zastříkněte kolem dokola kvalitním tmavým rumem. Servírujte ozdobené ananasem a třešničkou.

Black Jamaican

Připravte si tyto ingredience:

Do nižší skleničky dejte led a přilijte ingredience, zamíchejte a dozdobte podle vaší chuti, poté můžete servírovat.

Bahama Mama

Budete potřebovat tyto ingredience:

Do vysoké sklenice vložte kostky ledu tak, aby se do sklenice vešly všechny ingredience. Dobře rozmixujte, dokud nevznikne tříšť, poté přelijte do sklenice Hurricane Glass. Ozdobte plátkem pomeranče a servírujte.

Planter´s Punch

Připravte si tyto ingredience:

  • 4,5 cl tmavého rumu
  • 3,5 cl ananasového džusu
  • 3,5 cl pomerančového džusu
  • 2 cl citronového džusu
  • 1 cl grenadiny
  • 1 cl cukrového sirupu
  • 3-4 střiky Angostura Bitters

Všechny ingredience vyjma Angostura Bitters vlijte do šejkru s kostkami ledu, dobře protřepte a přelijte do sklenice Hurricane Glass. Zastříkněte Angostura Bitters, ozdobte kouskem ananasu a třešničkou a servírujte.

Na závěr vám jen připomínáme, abyste v tomto horkém počasí nezapomínali na pravidelný pitný režim a jednotlivé alkoholické drinky prokládali nejlépe vodou. Je všeobecně známo, že alkohol způsobuje dehydrataci, proto na nealkoholické nápoje skutečně v těchto parnech nezapomínejte.  Protože je alkohol častým společníkem při nejrůznějších oslavách, ale i v běžném životě, níže naleznete video, jak se chovat ve společnosti a také rady, kdy je lepší s pitím alkoholu raději přestat.