Jan Zlámaný

Svoji gastronomickou pouť jsem započal před více než deseti lety v jedné z nejstarších ostravských čajoven. Tam jsem během studií pět let pracoval a ke konci ji vedl i jako provozní. Od té doby mě láska k čaji provází i v rámci barmanského řemesla.

V Praze jsem původně zakotvil v hudebním klubu v Letňanech. Obcházel jsem prezentace a produktová školení, abych se dovzdělal, a přibral si i barmanský kurz. Po dvou letech jsem odjel na zimní sezonu do Pece pod Sněžkou a poprvé se tam v hotelu postavil za koktejlový bar. Pak už jsem zakotvil v hlavním městě. Byl jsem u otevření Crazy Daisy, pomáhal vést bar na Manifesto Market a jako šéfbarman jsem stál za barem La Valmont Club & Lounge.

Během své kariéry jsem se účastnil mnoha barmanských soutěží na národní i mezinárodní úrovni a stal se aktivním členem České barmanské asociace, hlavně sekce Czech Teatenders, kde působím jako garant juniorských soutěží a lektor pro pedagogy. Od září 2020 působím jako brand ambassador značek Monin a iSi. V magazínu Alkohol.cz vám servíruji recepty na parádní drinky a zajímavosti ze světa alkoholu.

 

Recept na nealko drink Garden Fizz
Recept na nealko drink Garden Fizz 31.1.2022 | Jan Zlámaný

Parádní drink bez jediné kapky alkoholu? Namíchejte si lehký nealko koktejl Garden Fizz a užijte si šťavnatou​ ​kombinaci bylinného dealkoholizovaného vína, okurek a toniku.

Parádní Spritz i bez alkoholu
Parádní Spritz i bez alkoholu 16.8.2021 | Jan Zlámaný

Spritzy patří k nejoblíbenějším koktejlům. Jsou lehké, svěží a skvěle hasí žízeň​. A díky nealkoholickým vínům si je můžete užít i s čistou hlavou. Vyzkoušejte recepty mistra baru, Jana Zlámaného.

Drinky k 13. 5. aneb slavíme Světový den koktejlů
Drinky k 13. 5. aneb slavíme Světový den koktejlů 11.5.2021 | Jan Zlámaný

Věděli jste, že u zrodu Světového dne koktejlů stál slavný český barman? Vyzkoušejte recepty na 2 skvělé drinky a oslavte ho s námi. Na zdraví!

Tajemství koktejlů: V rytmu twistu
Tajemství koktejlů: V rytmu twistu 8.4.2021 | Jan Zlámaný

Odhalte v článku z pera mistra baru tajemství alkoholických i nealkoholických twistů. Drinků, u kterých je něco trochu jinak, než má, a je to velká paráda.

Recept na drink: Malinový punč
Recept na drink: Malinový punč 5.3.2021 | Jan Zlámaný

Horké maliny. Tekutá láska. Zapomeňte na čaj a servírujte návštěvám voňavý nealkoholický punč. Připravíte ho za minutku a chutná vskutku neodolatelně.

Historie cocktail parties: Z domu do baru a zase zpátky
Historie cocktail parties: Z domu do baru a zase zpátky 19.2.2021 | Jan Zlámaný

Okázalé koktejlové večírky v sídlech americké smetánky, jaké známe z velkofilmů, jsou už minulostí. Kde se ale vzaly? A proč se teď v moderní podobě vrací? Nahlédněte s námi do tekutých dějin. Tentokrát na téma cocktail parties.

Recept na drink z Glenfiddich Project XX – Team Work
Recept na drink z Glenfiddich Project XX – Team Work 18.5.2020 | Jan Zlámaný

Namíchejte si parádní drink Team Work z parádní whisky Glenfiddich Project XX. Dobrota plná sladkých tónů a jablečné vůně a překvapivě jednoduchá příprava.

Rumový long-drink koktejl Pirate Ice-T
Rumový long-drink koktejl Pirate Ice-T 20.4.2020 | Jan Zlámaný

Spiced rum, ledový rooibos, bezinkový likér. Namíchejte si kořeněný a dokonale osvěžující long-drink s nádechem dálek. Pirátský ledový čaj je velká paráda!