Jak se pije gin?

24. 3. 2016

Gin zná asi každý, je to základní ingredience k výrobě mnoha koktejlů, ale chutná i samotný. Gin pochází původem z Holandska, i když dnes je známý spíše anglický dry gin. Staršímu holandskému typu ginu se říká genever a je vyráběn malinko odlišným způsobem než jeho mladší varianta, a to dvojitou destilací, přičemž později zraje ještě v dubových sudech, čímž získá trochu ostřejší chuť oproti lehčímu dry ginu.

Více si o výrobě a historii ginu můžete přečíst v článku našeho ambasadora Honzy Vlasáka.

S čím míchat gin

Gin je poměrně univerzální destilát, který má své místo v celé řadě populárních drinků. Nejslavnějším z nich je ale bezpochyby Gin & Tonic. Kombinace ginu a toniku vznikla zajímavým způsobem. Jak asi víte, tonik obsahuje chinin, který slouží jako antimalarikum, britští vojáci ho užívali při pobytu v Indii, ale aby jim více chutnal a trochu se překryla jeho hořkost, přilívali si do něj oblíbený gin.

Kromě této varianty je gin hlavní ingrediencí při míchání Martini. K výrobě Martini z ginu budete potřebovat:

  • 5,5 cl ginu
  • 1,5 cl suchého vermutu
  • kostky ledu
  • olivu nebo kousek kůry z citronu

Gin a vermut smícháme v šejkru společně s ledem, přes sítko přelijeme do koktejlové sklenice s vysokou nožkou. Ozdobíme olivou na jehle nebo spirálkou z ukrojené citronové kůry. Vyzkoušet můžete i bondovský twist Vesper.

Dalším koktejlem z ginu je italský Negroni vhodný jako aperitiv nebo na osvěžení. K jeho přípravě budete potřebovat:

Do sklenice dejte led, přilijte gin, vermut a campari a poté ozdobte kouskem pomeranče. Hořkosladká chuť nápoje připraví váš žaludek na něco dobrého k snědku.