Jak pít absinth

29. 6. 2015

Máte v oblibě absint? Vychutnejte si to nejlepší, co vám tento jedinečný vysokoprocentní alkohol nabízí. Dnes si ukážeme, jak pít absinth podle několika způsobů. Následně si vyberete sami ten svůj styl konzumace, který vám vyhovuje a podle kterého si chcete absint vychutnat.

Francouzský způsob

Do sklenice na absint nalijte 2 – 4 cl absintu – podle vaší chuti. Následně si vezměte speciální absintovou lžíci, na kterou položte kostku cukru. Lžíci poté položte na okraj sklenice.

Následně můžete začít s naléváním vody – do absintového trychtýře nalijte ledovou vodu přes cukr, dokud se nerozpustí. Smíchejte s absintem. Záleží na chuti každého z vás, nicméně pro dosažení té nejlepší chuti je doporučen poměr 3 – 5 dílů vody na 1 díl absintu.

Španělský způsob

Nalijte 2 – 4 cl absintu do absintové sklenice. Vezměte si speciální absintovou lžičku s děrováním, dejte na ni kostku cukru a položte na okraj sklenice. Namočte kostku cukru do absintu a zapalte ji, cukr vám bude postupně karamelizovat a po částech kapat do sklenice. Dejte po dohoření zbytek cukru do sklenice a pečlivě jej rozmíchejte. Můžete si nápoj podle chuti zředit ledovou vodou.

Český způsob

Nalijte do absintové sklenice 2 – 4 cl absintu, vezměte klasickou čajovou lžičku, naberte na ni krupicový cukr, ponořte do absintu a zapalte. Jakmile dohoří, zkaramelizovaný cukr rozmíchejte ve sklenici s absintem, podle chuti dolijte ledovou vodou a vychutnávejte.