Slavíme Mezinárodní den Muškátu se skvělými víny

Barevné muškáty jsou jednou z nejčastějších ozdob českých zahrad i balkonů. My v Alkohol.cz máme ale radši Muškáty, které zdobí naše vinné sklenky. Právě těm patří 9. květen, kdy se po celém světě slaví Mezinárodní den Muškátu. A jejich barevná škála si s těmi na záhoncích v ničem nezadá.

Do rodiny muškátových vín patří přes dvě stovky odrůd. Od těch téměř bílých, jako je Muškát Ottonel, který má svůj původ ve Francii 19. století, přes Muškát žlutý, který se dnes hojně pěstuje v Itálii, až po temně modré hrozny Muškátu hamburského. Domácí hvězdou je velmi oblíbený Muškát moravský, vyšlechtěný křížením dvou odrůd speciálně pro naše klimatické podmínky.

Muškáty se vyznačují výrazným květinovým aroma a menším obsahem kyselin. Aby jejich delikátní chuť opravdu vynikla, vyžadují péči jak na vinici, tak při zpracování. To je důvod, proč si na nich nezkušení vinaři snadno vylámou zuby a výsledkem jsou nevýrazná, plochá vína. Když se ale odrůdy ujmou zkušené ruce, výsledkem jsou parádní lehká vína, voňavá, příjemně ovocná a nebezpečně pitelná.

Přesvědčte se sami. Na Muškáty!


 
A je to v košíku!
1 Ks Cena celkem