Matua

Matua Valley Wines je novozélandský výrobce vína z oblasti Marlborough na Jižním ostrově. Je známý tím, že jako první na Novém Zélandu začal vyrábět Sauvignon Blanc.

Bratři Bill a Ross Spenceovi pocházeli z několika generací vinařů a po studiu vinařství si koupili pozemek na Matua Road v Aucklandu. Chtěli experimentovat s novými odrůdami, důkladně procestovali a poznali Nový Zéland nahoru a dolů a nakonec zjistili, že Semillon, Cabernet Franc, Ryzlink rýnský a Sauvignon Blanc mají dobrý potenciál. První ročník byl v roce 1974 a sestával z 300 litrů Sauvignon Blanc. Dnes je Matua Valley jedním z největších vinařství na Novém Zélandu.

Matua Valley má přístup k vinicím po celé zemi, vlastní pozemky v regionech Hawke's Bay a Marlborough a získává hrozny od smluvních pěstitelů v Gisborne a Central Otago.

Matua je tedy schopno produkovat širokou škálu vín z většiny nejznámějších novozélandských odrůd révy, včetně Chardonnay, Pinot Gris, Pinot Noir a Syrah. Nabídka jediné vinice (single-vineyard) je nejvyšší řadou Matua, stejně jako řada „Lands and Legends“ z nejlepších pozemků, která zahrnuje Marlborough Sauvignon Blanc, Chardonnay a Central Otago Pinot Noir.

Pokud máte rádi zábavu a líbí se Vám neotřelá prezentace vín, stáhněte si aplikaci Living Wine Label nyní z App Store a Google Play.

Sledujte, jak svět ožívá díky zážitku Living Wine Labels od Matua. Čeká na vás vzrušující zážitek s pouhými 3 jednoduchými kroky:

Krok 1: Stáhněte si aplikaci do telefonu

Krok 2: Naskenujte etiketu vína Matua

Krok 3: Užijte si animovaný zážitek


 
A je to v košíku!
1 Ks Cena celkem