Mascaró

Od roku 1946 vyrábí vinařství Mascaró ve španělském Vilafranca del Penedès špičková vína, cavy a likéry.

Od roku 1997 vede vinařství Mascaró již třetí generace rodiny Mascaró, v jejímž čele nyní stojí Montserrat Mascaró. Mascaró  je v Katalánsku velmi dobře známé, protože lidé zde pijí jejich vína a proslulé brandy již nejméně dvě generace. Jedná se o vinařství, které ztělesňuje tradici v tom nejlepším slova smyslu. Pro mnoho lidí z Katalánska je otevření láhve Mascaró jakýmsi rituálem, který jim přináší krásné vzpomínky na jejich prarodiče a na dobré časy z dávných dob.   

Rodina Mascaró vlastní panství „Mas Miquel“ v Aiguamúrcia, Alt Camp, regionu, který patří do jižní katalánské provincie Tarragona. Panství, dříve vlastněné komunitou sídlící v cisterciáckém klášteře Santes Creus, zahrnuje více než 170 hektarů, z nichž 35 jsou vinice, které patří do apelace Cava a Penedés DO ve Španělsku.

Mascaró také vlastní panství „El Castell“ v La Muncia, v regionu Alt Penedès. Tato vinice má sedm hektarů vinné révy a pěstují se zde výhradně bílé odrůdy vinné révy, ze kterých se vyrábí brandy Mascaró : Ugni Blanc, Folle Blanche a Colombard.

Zařízení vinařství pro zpracování hroznů, destilaci likérů a zrání vín se nachází ve Vilafranca del Penedès.

Cavy Mascaró se vyrábí v srdci Vilafranca del Penedès v budově v modernistickém stylu, kterou navrhl Santiago Güell i Grau v roce 1912. Vinařství nechalo v roce 1992 vybudovat nové hluboké sklepy, které jsou propojeny se starobylými vinnými sklepy a společně tvoří spletitou síť podzemních tunelů, kde zrají šumivá vína k dokonalosti.