Laurent Miquel

Rodina Miquelových o své vinice v srdci provincie Languedoc pečuje již několi staletí. Tradice výroby vín v této rodině sahá až do roku 1791, kdy po konci francouzské revoluce získali statek Cazal Viel, ve kterém dodnes sídlí.

Všechen um je předáván jako vzácný dar ze syna na otce. Každá generace své vědomosti dále prohlubuje a vytváří tak svůj vlastní vinařský styl. Jedno ale mají společné; bezchybnou znalost terroirů všech svých vinic a důraz na harmonii s přírodou.

Kromě příznivého středomořského klimatu se v takto nízké nadmořské výšce příliš nedaří chorobám ani škůdcům, takže nutnost používání chemických prostředků je minimální. I díky tomu mají zdejší vinice výjimečně dlouhou životnost.

Laurent Miquel představuje novou generaci francouzských vinařů, která si zakládá na spojení moudrosti svých předků a moderních, inovativních postupů. Zaměřuje se zejména na odrůdy Syrah a Voignier, v nichž chce zachytit potenciál tohoto terroiru a vytvořit tak osobitá vína, která svou charakteristikou vystihují Languedoc.

Přestože má Laurent vinařství v krvi, nebyla to pro něj předem daná životní cesta. Studoval nejdříve inženýrství a poté kontrolu kvality, což ho zavedlo zpět k jeho kořenům a ke studiu enologie. Sám Laurent o svém řemeslu říká: „Jestli jsem se od svého otce naučil jednu věc, je to vášeň a odhodlání, které jsou potřeba k výrobě výjimečných vín. Mým cílem je tuto moudrost předat i svým dětem, aby mohly napsat vlastní kapitolu v naší rodinné historii. Naší filosofií je udržitelné pěstování, protože právě to dovoluje terroiru se do vína skutečně promítnout. Tento způsob pěstování dává vzniknout našemu rukopisu, kterým je mineralita, lahodnost a rovnováha v každé lahvi vína.“