LANDCRAFT

Landcraft destilátyV každé lahvi z řemeslného lihovaru Landcraft je pořádný kus přírody a jejího bohatství. Tady se každý destilát vyrábí pěkně pomalu a od píky. Landcraftu je víc než blízké zemědělství, včelaření a zahradničení. Pálenky vznikají ze starých odrůd jabloní, ořešáků a višní. Pro další destiláty jako giny, whisky nebo vermuty se využívají suroviny z vlastní zahrádky nebo z toho, co příroda kolem dává – pelyněk, máta, meduňka, yzop a desítky dalších. V Landcraftu se také drží principů cirkulární ekonomiky. Často tak pro své parádní destiláty používají stáčky z cidérií, kaly z výroby kyseláčů nebo pomerančové slupky. 

Nejlepší na tom je, že v lihovaru Landcraft se tak trochu zastavil čas. Netlačí se tady na to, aby byla meruňkovice co nejdříve hotová. Ani není třeba spěchat s dozráváním jablečné brandy. Destiláty si užívají dostatek odpočinku a dopřejí si klidně tři a víc let v dubových sudech. Odměnou je zakulacené aroma, svůdná chuť, celková elegance a vyrovnanost. 

S palírnou Landcraft se blýská na lepší časy přírodě i vám, konzumentům. Vlastní sady s vybranými odrůdami se rozrůstají a jsou postavené na vysokokmenech, které nepotřebují chemické ošetření. Při výrobě se nepracuje s umělými aromaty ani barvivy. Spolupráce s malými naturálními vinaři, cideristy a řemeslnými pivovary jenom kvete. 

Tohle všechno se odráží při výrobě malých šaržích, které jsou limitované. Vermuty, likéry, giny, whisky a další speciality Landcraft jsou tak trochu úkazem. No řekněte, už jste třeba někdy zkoušeli křížence ginu a absinthu? Račte vstoupit do světa destilátů, které vznikají s ohleduplností k přírodě a jsou naprosto delikátní.