Glenglassaugh

Glenglassaugh je další z legendárních skotských palíren, které potkal koncem 20. století smutný osud a na téměř dvě desítky let zavřely své brány. Přitom tahle destilérka má za sebou pořádný kus historie. Plukovník James Moir ji založil už v roce 1875 a její whisky si vydobyla věhlas široko daleko. Jenže pak změnila majitele a nový vlastník chtěl vyrábět lehkou whisky, která by se snadno uplatnila ve směsích. Taková Glenglassaugh rozhodně nebyla a není. A tak kotle vyhasly.

V roce 2008 si palírnu vyhlídli investoři a znovu tu začaly vznikat famózní kousky. O 4 roky později Glenglassaugh koupila společnost BenRiach Distillery. Ano, ta, která vzkřísila i další legendu – palírnu BenRiach. I když se pak vlastník opět změnil, Glenglassaugh byla zpět. I nadále si tu všechno dělají hezky po svém. Vlastníma rukama a srdcem.

V nabídce téhle palírny najdete základní řadu, do které patří Revival, první whisky, kterou tu vyrobili po znovuotevření, famózně nakouřená Torfa, nebo kousky zrající 30, 40 a 51 let. Pak jsou tu limitované edice, které zrají v různých typech sudů – po sherry, po bourbonu, nebo po portském víně. No a nakonec opravdový poklad. Luxusní série Single Cask, stáčená z těch nejvzácnějších sudů.

Vykročte cestou Glenglassaugh. Per Mare Per Terras. Po moři, po zemi.