Frederic Kafka Distillery

Frederic Kafka si při svých obchodních cestách zamiloval karibský rum. Dokonce natolik, že byl mezi prvními nebo možná úplně první, kdo k nám začal dovážet třtinový rum a používal ho jako základ svých likérů. Nejvíce si oblíbil jamajské, venezuelské a dominikánské rumy, se kterými ve své destilérce založené v roce 1870 v Příbrami začal čarovat pod značkou Morella. Podle dochovaných záznamů tyhle rumy používal hlavně při výrobě bylinných a ovocných likérů, ale zkoušel také vyrábět vlastní gin a rum (v Pražské ulici 30 stále najdete původní znak společnosti). 

Kafka své destiláty a likéry vyráběl parní destilací. Díky tomu kvalitou převálcovaly drtivou většinu výrobků tehdejší doby v celé Evropě. Dokonce se stal c. k. dvorním dodavatelem. Rychlý růst nezastavila ani Velká válka a za První republiky se značce dařilo. Jenže během 2. světové války destilérku převzali Němci a nakonec byla po roce 1948 znárodněna. Po destilátech a likérech světové úrovně se slehla zem. 

Po více než 150 letech jméno Frederica Kafky ožilo. Na jeho umění navazuje Tomáš Vích, který chce práci F. Kafky dokončit. Původní receptury se nedochovaly. Přesto se našlo dost informací k tomu, aby se původní receptura dala obnovit, rozvinout a posunout o kus dál. I proto původní symbol značky (stojící kavka) roztáhla svá křídla a letí vstříc vzniku novým destilátům pod značkou Ferrum. Ferrum (z latiny “železo”) jako znamení pokroku, železné vůle a přesvědčení, že poctivá práce a kvalita je vždycky v kurzu. “FER” je taky přesmyčkou prvních tří písmen křestního jména Frederic. 

Základem produkce Frederic Kafka Distillery je Ferrum Reserva – blend stařených rumů původem z Venezuely a Dominikánské republiky, který byl vyrobený podle dochovaných záznamů. Vychází z něj také Ferrum Honey Elixír, Ferrum Cherry Elixír a Ferrum Vanilla Elixír. Ochutnejte historii, která ožila díky nadšení a touze vrátit slavné jméno zpátky mezi nás.